Dr. Nényei Zoltán

Kardiológus főorvos

Mivel fordulhat hozzá?

pacemaker kontroll, pacemaker szükségességének elbírálása I ritmuszavarok kezelése I eszméletvesztés okának kivizsgálása I romló terhelhetőség, mellkasi fájdalom kivizsgálása I szívelégtelenség okának kivizsgálása, kezelése, billentyűbetegségek gondozása I tervezett sebészeti műtét előtti kardiológia kivizsgálás operálhatóság megítélése céljából

Szakmai tapasztalat

2021 -tőlElektrofiziológiai és pacemaker labor (2021 óta laborvezető főorvos)

2005 -től Budai Irgalmasrendi Kórház, Kardiológiai osztály, Coronaria őrző, ambulancia,

2000 - 2005 Országos Korányi TBC és Pulmonológiai Intézet, Kardiológiai osztály és ambulancia

1999 - 2000 Budai MÁV Kórház, Sebészet, osztályos orvos, mellkas-, általános- és érsebészet

1997 - 1998 Országos Mentőszolgálat, Mentőtiszt

Tanulmányok

2017. Transthoracalis echocardiographia licensz, Budapest

2012. Kardiológia szakvizsga, Budapest

2006 -tól Elektrofiziológiai vizsgálatok és katéterablációs kezelések végzése, 
Pacemaker, reszinkronizációs eszköz és ICD beültetés, 
Számos bel- és külföldi pacemaker beültetési, programozási és elektrofiziológiai tanfolyamon, képzésen való részvétel

2006. Belgyógyászat szakvizsga, Budapest

1995 - 1998 Semmelweis Orvostudományi Egyetem, ÁOK

Bemutatkozás

Orvosi tanulmányaimat Szegeden kezdtem meg, de a diplomámat már Budapesten, a Semmelweis Orvostudományi Egyetemen szereztem meg 1998-ban. 

Már a karrierem elején fontosnak tartottam, hogy minél nagyobb gyakorlati tapasztalatra tegyek szert, ezért az egyetem mellett két évig mentőtisztként dolgoztam. A diploma megszerzése után sebészeten kezdtem dolgozni a Budai MÁV Kórházban, ahol elsősorban mellkas- és érsebészeti műtétekben működtem közre. 

Osztályos orvosi teendőim közben egyre fontosabbnak éreztem a betegekkel való kommunikációt, így a szakmai váltás megérett bennem: 2000-ben az Országos Korányi TBC és Pulmonológiai Intézet kardiológiai osztályán kaptam állást. Itt a rutin kardiológiai betegellátás mellett elsősorban szívelégtelen betegek szívtranszplantáció körüli kivizsgálását, gondozását és utókezelését végeztem kollégáimmal. 

2005-ben újabb szakmai előrelépési lehetőséget kaptam a Budai Irgalmasrendi Kórház kardiológiai osztályán, ahol az elektrofiziológia területe mellett közreműködtem az abban az évben induló pacemaker-terápia bevezétésben is. 2021 óta a kórház laborvezetői tisztségét töltöm be, melynek keretében napi munkám során általános kardiológiai kórképek (koszorúérbetegség, szívelégtelenség, billentyűbetegségek) kivizsgálását és kezelését is végzem.

Elsővonalbeli tevékenységem a betegellátás, a betegekkel való hatékony, őszinte kommunikáció. Fontosnak tartom, hogy a lehetőségek és körülmények birtokában megfelelő tájékoztatást követően az egyénre szabott legjobb kezelési stratégiát mindig a pácienssel közösen válasszuk ki – miközben tudatában maradunk emberi létünk és képességeink korlátainak is.

Foglaljon időpontot online, pár kattintással!